Špeciálna základná škola Hrabušice

...výchovou na ceste do Európy

  • Skola00.jpg
  • Skola01.jpg

Novinky

Svetový deň zdravej výživy
16.10.2019
16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy. Pretože výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Poskytuje nielen krytie základných potrieb energie a jednotlivých živín potrebných pre život, ale je spojená s emóciami, často aj s pocitom uspokojenia. Výživa sa spoločne s fyzickou aktivitou a genetickou dispozíciou podieľa na výslednom výživovom stave jedinca.
Z tohto dôvodu sme si aj my na našej škole pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami a to besedou, kde sme žiakom vysvetlili význam zdravej výživy a zásady zdravej výživy. Ďalšou aktivitou bolo triedenie potravín na zdravé, menej zdravé a nezdravé - až zdraviu škodlivé. Starší žiaci vyhľadávali na internetových stránkach zdravé recepty, ktoré potom mali za úlohu prezentovať svojim mladším spolužiakom. V závere si pochutnali na ovocí a zelenine, ktorej by mali dávať prednosť pred sladkosťami. Tento deň sa žiakom veľmi páčil. Mnohým z nich zachutilo aj to, čo predtým príliš neobľubovali.
Fotogaléria
 
Pri používaní týchto stránok sa využívajú iba technické cookies, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie týchto webových stránok.