Špeciálna základná škola Hrabušice

...výchovou na ceste do Európy

  • Skola00.jpg
  • Skola01.jpg

Novinky

Medzinárodný deň Rómov
11.04.2022
Medzinárodný deň Rómov

8. apríl − Medzinárodný deň Rómov. Tento deň bol ustanovený na počesť prvého celosvetového stretnutia Rómov na svojom I. kongrese, ktorý sa konal za účasti Rómov zo 14-tich krajín v dňoch 8. − 12. apríla 1971 v Orpingtone pri Londýne. Účastníci pripomenuli širokej verejnosti, že sú integrálnou súčasťou európskych krajín už stáročia. Deklarovali prihlásenie sa ku krajine svojho pôvodu − k Indii a prijali rómsku vlajku a hymnu. Zároveň požiadali medzinárodné organizácie o rešpektovanie svojho vlastného etnického mena Róm/Rómovia.
Dnešné vyučovanie sme zamerali na lepšie spoznávanie Rómov a tento sviatok sme si pripomenuli bohatosťou rómskej kultúry, tradícií a dejín Rómov.
Žiaci spievali rómske pesničky, uskutočnili sme súťaž v speve rómskych piesní
a tancov. Žiaci sa aktívne zapájali do spevu a tancov. V plnej miere prejavovali temperament a radosť zo spevu, tanca a komunikácii v rómskom jazyku. Počas celého vyučovania vládla veselosť, radosť a dobrá nálada.

Fotogaléria
 
Pri používaní týchto stránok sa využívajú iba technické cookies, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie týchto webových stránok.